Yaşam

Dünyanın Popüler Black Mirror Dizisinin Yaratıcısının İtirafı: “Diziyi Yazarken ChatGPT Kullandım”

Tüm dünya tarafından sevilen Black Mirror dizisi 6. sezonuyla Netflix’e gelmeye hazırlanıyor. Dizinin Emmy ödüllü yaratıcısı Charlie Brooker geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda yapay zeka programı ChatGPT’ye dizinin bir bölümünü kendisinin yazdığını söylemişti. Detaylar içerikte!

Teknolojinin en son noktası, günümüz insanlarının çalışmaları ve yaratıcılıkları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yapay zeka programları ile makale yazmak, sorulara cevap bulmak artık çok kolay.

Size ChatGPT programı ile bir dizi bölüm yazıldığını söylesek nasıl tepki verirsiniz? İngiliz televizyon dizisi Black Mirror’ın yaratıcısı, bunu kendisinin yaptığını açıkladı.

2011 yılından itibaren çekilen ve 2016 yılından itibaren Netflix platformunda yayınlanan Black Mirror, oldukça farklı bölümleri ve dramatik, aksiyon ve bol bilimkurgu sahneleriyle dünyada tanınan bir dizi.

Çağdaş toplumda yaşayan bireylerin kişisel sorunlarını ve yeni teknolojilerin günümüz siyasetine, sanatına ve medyasına etkilerini kara mizah öğeleriyle ele alan dizi, bunu bilimkurgu öğelerini uygulayarak yapıyor.

Black Mirror’ın 52 yaşındaki Emmy ödüllü yaratıcısı Charlie Brooker, geçen hafta verdiği bir röportajda, şu anda yayınlanmakta olan Netflix dizisinin bir bölümünü yazmak için yapay zeka ChatGPT’yi kullandığını itiraf etti.

Empire ile yaptığı bir röportajda Brooker, “ChatGPT programıyla ilk karşılaştığımda, ondan hemen Black Mirror için bir bölüm yazmasını istedim ve ilk bakışta makul göründü. Ama sonra düşündüm, öyle görünmedi. herhangi bir şey gibi.”

Brooker, “Programın tek yaptığı, Black Mirror’ın eski bölümlerinin tüm özetlerini aramak ve bir araya getirmekti. ChatGPT bana bu konuda hiçbir şekilde orijinal bir fikir vermedi,” dedi.

Black Mirror 6. sezon 15 Haziran’da Netflix’te başlıyor. Beş bölümden oluşan bu bölümde Salma Hayek, Michael Cera, Aaron Paul, Josh Hartnett ve Kate Mara gibi ünlü oyuncular yer alacak.

havsaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu